Farmasi Kaşmir Otomatik Göz Kalemi

Açılıp kapanabilen Farmasi Kaşmir Göz Kalemi ile kaşmir kaşmir yumuşaklığında bir his bırakan, uzun süre kalıcı çizgiler…
Yumuşak çizgilerle gözlerinizi vurgulayun.
6 renk seçeneği bulunan Farmasi Kaşmiş Otomatik Göz Kalemi suya dayanıklıdır ve gün boyu kalıcıdır.

Göz kalemi nasıl sürülür?

Gözü belirgin yapan en önemli malzeme göz kalemi. Göz kalemi ile kedi gözlere de sahip olabilirsiniz, küçük gözlerinizi büyütür belki de iri gözlerinizde daha küçük görünüm yaratabilirsiniz. Yani göz kalemi, sihir gibi bir şey…

Doğru göz makyajı için, birden fazla renkte göz kalemi tercih etmelisiniz. Bunlardan biri gözünüzün iç kısmına sürmek için beyaz veyahut ten rengi olmalı, diğeri ise siyah, yeşil, mavi gibi farklı bir renkte.Göz makyajında en dikkat edilmesi gereken, göz boyutu. Eğer ki gözleriniz küçük ise, gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın, yağlı göz kalemlerinden sürün.

Tercihen bunu beyaz renkte bir göz kalemi kullanarak da yapabilirsiniz. Ardından gözünüzün altına koyu gri ya da siyah renkte bir göz kalemi çekerek, bunu parmak uçlarınızla hafif dokunarak yaydırın. Böylece biraz daha buğulu gözlere sahip olabilirsiniz.

Göz kalemi sürme teknikleri:

  1. Beyaz tenliyseniz eğer, gözlerinize kahverengi göz kalemi çekmenizi tavsiye ederim. Gözünüzün hem alt hem de üst iç kısımlarına ten rengi yağlı bir göz kalemi çekerek çok daha etkili bakışlar yaratmanız mümkün.
  2. Gözlerinizin dış kısmına göz kaleminizi ortadan başlayarak sürmelisiniz. Arzu ederseniz göz bitiminizden şakaklarınıza kadar da devam edebilirsiniz.
  3. Gözlerinizin dış kısmına çektiğiniz göz kalemi daima bakışlarınızın daha etkili olmasını sağlar.
  4. Göz kalemi çekme işleminin ardından bir kulak çubuğu yardımıyla kalemi dağıtarak, dumanlı gözlere sahip olabilirsiniz.
  5. Işıltılı gözler istiyorsanız da alt iç kısmınıza beyaz renkte yağlı göz kalemi çekmenizi öneririm.
  6. Eğer ki gözlerinizin birbirine yakın olmasından şikayet ediyorsanız, göz kaleminizi ortadan kenara doru çekmelisiniz. Bunun tam aksi, gözleri birbirinden biraz fazla uzak olanlar da, kalemi gözlerin iç kısmından ortaya doğru çekmeli. Göz bitimine ya çok az ya da hiç kalem sürmemeli.
Göz kaleminin akmamamsı için yapılması gerekenler:

Göz kaleminizle ayı renkte göz farı kullanarak göz kaleminizi sabitlemeniz ve dolayısıyla akmasını önlemeniz mümkün. Göz çevrenize krem formunda kapatıcı uygulayarak, göz kaleminizin daha tutucu olmasını sağlayabilirsiniz. Göz kalemi yerine sıvı formda olan eyeliner kullanarak da akan göz kalemi tehlikesinin önüne geçebilirsiniz. Göz kaleminizi ayrıca kaşlarınızı kalınlaştırmak için kaş kalemi olarak veyahut eyeliner yerine de kullanabilirsiniz.

Online Başvuru Formu

Ad/Soyad (gerekli)

E-posta (gerekli)

İl/İlçe

Cep No

İlgilendiğiniz